X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سنگ تراورتن

تولید و عرضه تخصصی انواع سنگ تراورتن و انواع سنگ ساختمانی

سنگ تراورتن کوئیک

سنگ تراورتن کوئیک 

 

سنگ تراورتن کوئیک، معدن تراورتن کوییک، سنگ تراورتن کوئیک سنندج، سنگ اسلب تراورتن کوئیک، قیمت سنگ تراورتن کوئیک، انواع سنگ تراورتن کوئیک، مشخصات سنگ تراورتن کوئیک، ویژگیهای سنگ تراورتن کوئیک، تراش سنگ تراورتن کوئیک، ساب سنگ تراورتن کوئیک  

لطفا تا باز شدن کامل تصویر صبر کنید  

.

برای دیدن تصویر بعدی اینجا کلیک کنید            بازگشت به صفحه گالری تصاویر انواع سنگ تراورتن            برای دیدن تصویر قبلی اینجا کلیک کنید

 

 سنگ تراورتن کوییک سنندج

فروش مستقیم محصولات معدن سنگ تراورتن کوییک ، معدن ‌مرمریت ، معدن آهک کوه روشه، معدن سنگ لاشه آجگره سنندج

سنگ تراورتن کوییک سنندج؛ مهم‌ترین منطقه‌ی کردنشین ایران؛ وهم‌چنین‌مهم‌ترین شهرستان‌ استان کردستان به شمار می‌آید. کشاورزی ودام‌داری اصلی ترین شغل مردمان این ناحیه را تشکیل می‌دهد. در این منطقه از کردستان به دلیل گسترش روابط با دیگر شهرهای هم جوار امروزه کم‌تر از لباس های محلی استفاده می شود. در سنندج مردها از نیم تنه به نام «چوخه» و شلواری گشاد با دمپای تنگ به نام «رانک» استفاده می کنند ولی لباس زنان سنندجی بر خلاف لباس زنان در سایر مناطق کردستان فاقد شال است و شامل پیراهنی بلند بدون پولک یا با پولک و قبای بلند و روسری است.


صنایع دستی سنگ تراورتن کوییک سنندج یکی‌از‌مهم‌ترین‌جاذبه‌های این شهرستان‌ را تشکیل می‌دهد. فرش‌های سنندج دارای زیبایی و استحکام خاصی هستند. فرش‌های عشایر کرد که بیش‌تر به وسیله پشم‌های قهوه ای و بلوطی رنگ و گاهی با پشم شتر بافته می‌شوند؛ نیز دارای اهمیت زیادی هستند. سنندج مرکز قالی‌بافی استان کردستان به شمار می‌آید و از قالی‌های قدیمی این شهرستان انواع بته جقه ها را می توان نام برد مانند بته جقه چارکی، جقه دو گره ای، جقه توپی و نقش‌های دیگری بنام گل میرزا علی، گل و بلبل و غیره. امروزه به علت نبودن رنگ‌های طبیعی بافت ان ها مشکل است نقشه های فعلی قالی بافی در سنندج سه ترنج، کلاه فرنگی و ماهی در هم را شامل می شود. مسجد دار الاحسان ( مسجد جامع سنندج)،خانه سالار سنندجی( موزه سنندج)، عمارت خسروآباد،خانه‌آصف وزیری، پل قشلاق (سنندج)، عمارت مشیر، دیوان، عمارت امجدالاشراف، بازار سنندج، آصف ،عمارت وکیل الملک، امام زاده پیرعمر، امام زاده عبدالله (طاق گوره)، امام زاده عبدالله (طاق گوره)، مسجد هاجره خاتون، امام زاده پیرمحمد، قلعه حسن آباد، قلعه پلنگان، پل شیخ (سنندج)، روستای صلوات آباد، قران نگل، حمام خان ( پیر ظهیری)، خانه پیر مرادی و خانه معمار باشی جاذبه های تاریخی سنگ تراورتن کوییک سنندج را تشیل می دهند.


صنایع و معادن


صنایع کارخانه‌ای نساجی، کفاشی، چرم سازی، تولید شیر پاستوریزه، کاغذ سازی، تولیدات شیمیایی، تولیدات برق و الکترونیک و فلزی، تولیدات کانی غیر فلزی، فرآورده های غذایی و داروسازی از جمله صنایع سنگ تراورتن کوییک سنندج هستند.در این شهرستان معادن زیادی نیز وجود دارد که به علت مرغوبیت جنبه صادرات دارند. معدن ‌مرمریت، معدن آهک کوه روشه، معدن سنگ لاشه آجگره و معدن تراورتن کوییک مهم ترین این معادن است. هم چنین گلیم و گلیمچه، نازک کاری چوبی، عسل، محصولات دامی، گردو، بادام، زرد آلو، سیب، تره بار، کتیرا، گیاهان دارویی، قند و کان های معدنی صادرات این منطقه را تشکیل می دهند.


کشاورزی و دام داری

 
اساس اقتصاد سنگ تراورتن کوییک سنندج بر کشاورزی و باغ‌داری، دام داری و دام‌پروری و صنایع استوار شده است. کشاورزی و باغ‌داری به دلیل وجود رودخانه های متعدد و باران کافی از رونق خاصی برخوردار بوده و محصولات عمده آن انواع تره بار، گندم، جو، ذرت، تخم آفتابگردان، سویا، توتون و تنباکو، چغندر قند، بنشن، نباتات علوفه ای، توت فرنگی، زردآلو، گردو، سیب، هلو، بادام، گیلاس، آلبالو، گلابی، آلو، به، هلو، شفتالو و انار می باشند. کشاورزان علاوه بر کشاورزی به زنبورداری نیز اشتغال دارند. دام‌داری و دام پروری از فعالیت های اقتصادی اولیه و اصیل این منطقه به شمار می رود و بیش تر شامل پرورش گوسفند بوده و در ارتفاعات بالا بز نیز نگه‌داری می شود.


مشخصات جغرافیایی


سنگ تراورتن کوییک سنندج یکی از شهرستان های استان کردستان و مرکز این استان است که از نظر جغرافیایی در 47 درجه ی درازای خاوری و 35 درجه و 19 دقیقه ی پهنای شمالی و ارتفاع 1500 متر از سطح دریا قرار دارد. سنگ تراورتن کوییک سنندج از شمال به شهرستان تکاب، از خاور به شهرستان های بیجار و قروه، از جنوب به شهرستان کامیاران و از باختر به مریوان و سقز محدود می باشد. شهر سنندج مرکز شهرستان در فاصله 657 کیلومتری جنوب باختری تهران و در مسیر راه های اصلی میاندوآب ـ کرمانشاه و زنجان ـ کرمانشاه قرار گرفته است. آب و هوای این شهرستان نسبتا سرد و نیمه خشک است. بر اساس سرشماری سال 1375 جمعیت سنگ تراورتن کوییک سنندج 359990 نفر و جمعیت شهر سنندج 277808 نفر شامل 59357 خانوار بوده است. مردم این شهرستان مسلمان سنی و آریایی نژادند و به زبان فارسی با گویش کردی (اورامی و سورانی) صحبت می کنند. مسیرهای ارتباطی این شهرستان به مناطق اطراف عبارتند از:


- راه اصلی به سوی شمال باختری تا شهر سقز به درازای 193 کیلومتر، از 87 کیلومتری این راه راهی اصلی به درازای 44 کیلومتر به سوی شمال خاوری تا شهر بیجار و از آن جا تا شهر زنجان ادامه دارد.


- راه اصلی به سوی خاور تا شهر قروه به درازای 87 کیلومتر، از همین راه، راهی به درازای 165 کیلومتر سنندج را به مرکز استان همدان متصل می کند.
- راه اصلی به سوی جنوب تا شهر کرمانشاه به درازای 130 کیلومتر
تمامی این مسیرها از مقصد مرکز استان می باشند.


وجه تسمیه و پیشینه تاریخی


در گذشته به جای شهر سنندج فعلی شهری به نام ‹‹سیر›› وجود داشت که این کلمه در فارسی به معنای ‹‹سی سر›› است. مجاور«سی سر»، محلی به نام «صد خانیه» (صد خانه) بوده که احتمالا به مرور زمان به ‹‹سنه›› تغییر یافته است. سنندج مدت چهار قرن تحت حکومت حکام موروثی خاندان اردلان بود که نسبت خود را به ساسانیان می رسانیدند. کریم خان زند در سال 1146 هـ . ق سنندج را ویران کرد و پس از یک دوره هرج و مرج، خسرو خان اردلان در سنندج مستقر شد. آقا محمد خان قاجار به پاس خدمات وی سنقر را نیز ضمیمه قلمرو حکومتی او کرد. از سال 1214 تا 1240 هـ . ق امان الله خان پسر خسرو خان در سنندج حکومت می کرد که در این مدت اصلاحات زیادی برای آبادانی و عمران شهر سنندج به عمل آمد. در حکومت رضا قلی خان اردلان بین اعضای این خاندان اختلافاتی به وجود آمد و پس از یک سلسله کشمکش ها، سرانجام امان الله خان برادر رضا قلی خان به حکومت رسید و در حقیقت این شخص آخرین والی موروثی سنندج بود که از سال 1265 تا 1284 هـ . ق حکومت کرد. در سال 1284 هـ‌ . ق دولت مرکزی، حاج میرزا معتمدالدوله عموی ناصرالدین شاه را به حکومت کردستان منصوب کرد و حکومت وی تا سال 1291 هـ ‌. ق ادامه داشت. در حال حاضر سنندج مرکز استان است و یکی از شهرهای زیبای استان کردستان و باختر کشور محسوب می شود.


مناطق دیدنی سنندج


پارک‌ جنگلی‌ آبیدر


این‌ پارک‌ در ضلع‌ غربی‌ شهر سنندج‌ در دامنه‌ کوه‌ آبیدر قرار دارد. آبیدر در فرهنگ‌ منطقه‌ جایگاه‌ خاصی‌ دارد و به‌ دلیل‌ پرآب‌ بودن‌ چشمه‌سارها، قنات‌ها و وجود باغ‌های‌ متعدد مانند امانیه‌، امیریه‌ و... چنین‌ نامیده‌ می‌شود. از زمانی‌ که‌ شهر سنندج‌ بنیان‌ نهاده‌ شد، آب‌ چشمه‌های‌ آبیدر به‌ وسیله‌ تنبوشه‌های‌ سفالی‌ به‌ شهر منتقل‌ شد. هنوز هم‌ قنات‌ عمارت‌ خسروآباد، آصف‌، وکیل‌، مشیر و تعدادی‌ از بناها، به‌ نوعی‌ از این‌ کوه‌ سرچشمه‌ می‌گیرند. در سال‌های‌ اخیر در این‌ کوه‌ پارکی‌ احداث‌ و سکوبندی‌ و جاده‌سازی‌ در آن‌ انجام‌ شده‌ است‌. نقش‌ برجسته‌ای‌ هم‌ در آن‌ ساخته‌ شده‌ که‌ بسیار قابل‌ درنگ‌ است‌. این‌ منطقه‌ از مکان‌های‌ زیبای‌ شهر سنندج‌ است‌.

سنگ تراورتن کوئیک معدن تراورتن کوییک سنگ تراورتن کوئیک سنندج سنگ اسلب تراورتن کوئیک قیمت سنگ تراورتن کوئیک انواع سنگ تراورتن کوئیک مشخصات سنگ تراورتن کوئیک ویژگیهای سنگ تراورتن کوئیک تراش سنگ تراورتن کوئیک ساب سنگ تراورتن کوئیک

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 11 شهریور 1393 ساعت 16:22 | نویسنده: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب